Smartwatche dla dzieci – najważniejsze kryteria przy zakupie

Przy wyborze smartwatcha przyjaznego dzieciom priorytetem jest bezpieczeństwo, zarówno jeśli chodzi o transmisję danych, jak i użytkowanie. Ponadto wszystkie funkcje powinny być intuicyjne w obsłudze, aby dzieci mogły nadal dobrze korzystać ze smartwatcha, jeśli się zgubią lub boją się z innych powodów. Smartwatch dla dzieci to dzisiaj cieszące się dużym uznaniem akcesorium.

Dlatego przycisk SOS jest szczególnie zalecany dla młodszych dzieci. Jeśli dziecko jest już trochę starsze, skorzysta również z następujących praktycznych funkcji, które można znaleźć w coraz większej liczbie inteligentnych zegarków dla dzieci.

1. Wiek: smartwatche dla dzieci są głównie przeznaczone dla użytkowników w wieku od 5 do 12 lat, przy czym 12-latki często już postrzegają śledzenie jako nadmierne naruszenie ich prywatności.

2. Bateria: gdy śledzenie GPS jest aktywne, większość inteligentnych zegarków dla dzieci wymaga ładowania po około jednym do trzech dniach. Zasilanie odbywa się zwykle przez kabel USB i jest wymagane codziennie w przypadku wielu zegarków GPS dla dzieci, ponieważ śledzenie powoduje duże zużycie energii.

3. Lokalizacja: lokalizacja GPS jest częścią wyposażenia większości modeli dziecięcych i gwarantuje szybkie odnalezienie użytkownika w sytuacji awaryjnej. Trwale aktywowany GPS wiąże się jednak z wysokim zużyciem baterii.
Karta SIM: Konieczne jest korzystanie z funkcji telefonicznych smartwatcha. Jeśli nie chcesz z nim dzwonić, możesz obejść się bez karty SIM.

4. Funkcja SOS: Często można ją aktywować za pomocą specjalnego przycisku na smartwatchu. W zależności od operatora można zapisać do 10 numerów alarmowych, które można w razie potrzeby wybrać.

5. Tryb szkolny: jeśli ta funkcja jest aktywna, smartwatch pokazuje czas tylko podczas lekcji. Z drugiej strony połączenia, wiadomości tekstowe lub głosowe nie mogą być odbierane ani wysyłane przez dziecko, dzięki czemu możliwa jest niezakłócona nauka. Nadal można korzystać z trybu awaryjnego.

6.Limit użytkowania: W przypadku wielu smartwatchów dla dzieci cyfrowe limity można ustawić za pomocą aplikacji na telefon komórkowy , których naruszenie zegarek wykrywa przez GPS i powiadamia rodziców.

7. Funkcje fitness : krokomierze lub podobne funkcje mogą mieć motywujący wpływ na osoby, które nie ćwiczą. Rodzice powinni jednak upewnić się, że dzieci nie są poddawane presji, aby występować – zwłaszcza jeśli ich przyjaciele również używają funkcji śledzenia.

8. Kamera zintegrowana z zegarkiem : niektóre modele mają funkcję fotograficzną, którą można wykorzystać do wysyłania zrobionych zdjęć rodzicom lub znajomym.

9. Latarka : Mini diody LED są również jednym z dodatków, dzięki którym niektórzy producenci chcą się wyróżniać z tłumu. Nie uzyskują jednak blasku prawdziwej latarki.

10. Cena: Szczególnie przystępne modele są dostępne już za 100 złotych. Wysokiej jakości smartwatch dla dzieci z aparatem może jednak kosztować kilka razy więcej.