Stare Urządzenia Ultrabooki i tablety japońskiej firmy Fujitsu z Androdidem i Windows 8

Kilka lat wstecz pozwala dostrzec ogromną zmianę jaka nastała na rynku urządzeń. Media informują, że nowy produkt od firmy Fujitsu ma być wyposażony w Android i Windows 8. Będzie to szereg ciekawych ultrabooków i tabletów. Od maja 2012 będzie można je zobaczyć w sklepach.

Na początku maju, pierwszym produktem jaki Fujitsu wprowadzi na rynek będą ultrabooki wyposażone w procesor Intel Ivy Bridge. Dzięki niemu urządzenia będą miały dłuższą żywotność baterii oraz znacznie poprawi się wydajność komputerów. Procesor ten jest nowością, którą po raz pierwszy użyją komputery właśnie firmy Fujitsu. Do wyboru będą kolory: srebrny, czarny i czerwony. To najczęściej wybierane kolory na rynku urządzeń informatycznych. Produkt będzie dobrym rozwiązaniem szczególnie dla osób, które przemieszczają się po kraju, są mobilne i potrzebują mieć stały kontakt z firmą i klientami.

Czerwiec będzie dla firmy Fujitsu miesiącem wprowadzania dwóch produktów: mainstreamowego tableta medialnego z Androidem i mainstreamowego Slimbooka. Oznacza to, że klient będzie mógł kupić tablet z najnowszym Androidem oraz mały laptop z bardzo długą żywotnością baterii oraz niskim poborze energii. Jest to również rozwiązanie idealne dla osób mobilnych. Być może firma Fujitsu bierze pod uwagę fakt, że w obecnych czasach praca wiąże się z ciągłym przemieszczaniem się i częstymi wyjazdami poza obszar miejsca zamieszkania. Nawet w czasie pandemii Covid-19 firmy mogą wysyłać swoich pracowników na delegacje, nawet te zagraniczne.

Jednakże najbardziej spektakularne urządzenie mobilne firmy Fujitsu będzie miało swoją premierę dopiero we Wrześniu 2012 roku. Będzie to hybryda tabletu i laptopa. Media określają ją jako podobną do Asusa Transformera Prima. Prawdopodobnie będzie ono opierało się o system operacyjny Windows 8, w tym też czasie ma pojawić się nowy tablet tej firmy z wykorzystaniem tego systemu. Natomiast koniec roku ma przynieść firmie Fujitsu kolejne typy komputerów stacjonarnych all-in-one wyposażonych w ekrany dotykowe.

Trzeba przyznać, że czasami warto cofnąć się do wcześniejszych lat, żeby poznać nowe możliwości starych urządzeń technologicznych. Dzięki temu miłośnicy technologii i elektroniki będą mogli zapoznać się ze zmianami jakie nastąpiły w przeciągu tych kilku lat.