Iphone 13 dwie nowe funkcje

Filmowanie z rozmytym tłem, ładowanie sprzętów bez przewodów. To dwie najnowocześniejsze funkcje nowego Iphonea.

Zmiany są nieodłącznym elementem dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Tak też twórcy Iphonea 13 wzięli to sobie do serca. ładowanie innych urządzeń to najnowsza technologia, która będzie w nim obecna. Model iphonea będzie jednak mógł ładować się też za pomocą standardowego przewodu.

Nowe komponenty iphone 13 to między innymi: zwoje do ładowania indukcyjnego – jak wskazuje MAx Weinbach. Dzięki temu moc ładowania będzie jeszcze większa, a co za tym idzie również szybkość. Z całą pewnością będzie to szybsze ładowanie niż 15 W – czyli standard w dzisiejszych iphoneach.

Rozprowadzanie ciepła to jedno z kluczowych elementów wpływających na jakość oraz szybkość ładowania urządzeń. Większa cewka indukcyjna zapewnia lepsze rozprowadzanie ciepła, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie lepszych wyników ładowania iphonea 13. Prawdopodobnie iphone 13 będzie w ten sposób mógł ładować bezprzewodowo też inne urządzenia, przy użyciu tzw. zwrotnego ładowania. Takie możliwości ma na razie tylko smartfon z Androidem. Często się zdarza, że nie ma gdzie podłączyć laptopa, a telefon smartfon ma całą baterię, wówczas zwrotne ładowanie jest na wagę złota.

Dobra nie przesadzajmy z możliwościami: laptopa może nie naładuje ale słuchawki czy drugi smartfon już tak. Takie możliwości można wykorzystać również do szybszego ładowania dwóch urządzeń: iphone 13 podłączamy do prądy z przewodem, na niego kładziemy inny smartfon i tak naładowane będą oba. Na razie to tylko plotki ale całkiem realne.
Plotki opowiadają również o pracy na funkcją rozmytego tła w zdjęciach robionych smartfonami. Iphone 13 ma posiadać funkcję rozmywania tła również w trybie wideo, a to dzięki zastosowaniu iOS 15. Apple pracuje nad nałożeniem rozmytego tła w locie. Takie rozwiązanie byłoby dużym posunięciem technologicznym ku przyszłości. Drobne udogodnienia często przyciągają nowych klientów, którzy chcą być lepsi od innych i kupują najnowsze perełki technologii.

Źródło: spidersweb